Gyengébb nem
A Medián veri a mellét, hogy ő megmondta, már réges-régen, hogy bizony a nők is interneteznek legalább annyit, mint a férfiak.
Medián-webAUDIENCE:
„Az ezredfordulón még úgy tűnt, hogy a világháló döntően a férfiak játszótere lesz, azonban hamar kiderült, nagyot tévedett, aki azt gondolta, hogy az online médiafogyasztás terén a nőknek csupán mellékszerep juthat. A webAUDIT, minden más kutatást megelőzve, már három éve jelezte, hogy a hazai interneten vége a férfidominanciának. A hírt sokan kétkedéssel fogadták, azonban mára minden számottevő kutatás visszaigazolta, hogy a hazai internetezők több mint fele a gyengébb nemet képviseli.”
Gyengébb az anyád.
Igen, jól hallottad.
Mert mégis mitől gyengébb? A férfitól gyengébb?
Járjuk már ezt a kérdést egy kicsit körbe.
Hogy megtudjuk, mi a gyengeség, nézzük meg, hogy mi az erő. Milyen típusú emberi erőt ismerünk?
Lelki erő:
Lelki értelemben véve a nők sokkal többet kibírnak mint a férfiak, és mindent túlélnek. Így van megkonstruálva a nő genetikailag. Kell az ideg az utódgondozáshoz, nem lehet beomlani hosszasan. A lelki katasztrófa helyzetből (például szakítás) a nő előbb áll fel, és megy tovább. A férfi nehezebben dolgozza fel.
Fizikai erő:
Szerintem fizikailag az a gyengébbik nem, amelyiknek tagjai az első tüsszentéstől ágynak esnek. Nyilvánvaló, hogy testileg nem bírnak ki még egy egyszerű náthát sem.
Vagy fizikai erő alatt nem a konstrukció stabilitása számít, hanem kizárólag az izmok mérete?
Mert ezen az elven lehetne például a férfiakat a kisebb mellű nemnek hívni.
Mentális erő:
Na igazából ez az a része, amiért úgy gondolom, hogy gyengébb az anyád.
A kérdés az, hogy aki a szóban forgó szóösszetételt használja, miért pont ezt írja?
Szerintem leginkább azért, mert kényszeresen szinonimát keres arra a szóra, hogy nő.
És ez az egyetlen roggyant ötlete van. Vagy egyszerűen csak modoroskodik ezzel az ósdi, elcsépelt frázissal, bele sem gondolva abba, hogy mit jelentenek a szavak, amiket ír.
A gyengébbik nem az internet előtt megfogalmazás nálam ezt a képet hozza be: Ott van a cuki kis gyenge hölgyike, és szépen gépeli a fehér, lágy kacsóival, hogy www, persze épphogy csak simogatva a billentyűket. Aztán elalél az internet csodájától, elgyengülve nézegeti az édes kis babaruhákat, tündéri kismacskákat, és gyönyörű tortákat receptekkel, megkönnyezi a rég nem látott iskolástársai menyasszonyi fotóit az iwiwen. És így elgyengülve is vissza-vissza tér a gép elé, mert csudálatos számára ez az internet. És ezekből a kis gyengékből olyan sok van ma már, hogy az több, mint férfi.
Szép kép nemde? Be kellene kereteztetni.
Egyet azért nem értek.
Ha valakinek olyan nehezen megy az írás, hogy ilyeneket ír, miért választ akkor olyan szakmát, ahol írni kell? Ráadásul mindannyian tudjuk, ő sejti magáról, hogy ő az erősebb nem. Miért nem megy el inkább lapátolni?
Így hát, ha egy férfi annyira nem ért a szavakhoz, hogy leírja, én vagyok a gyengébb nem, azt én bármikor garantáltan leoltom fél perc alatt, hiába erősködik.
Csak úgy heccből, hogy érezze a verbális erőfölényt. Tudnillik, gyengébb az anyád.
Jó tanács:
Ne hagyd magad lesajnálni.
ui.: Ebben a bejegyzésben három ponton is egyetértek a Medián szakértőjével. Mi az a három pont?
ui.2.:Könyörögve kérem a tisztelt kommentelőket, hogy ha nem szokták használni a „gyengébbik nem” szóösszetételt, vagy használják, de nem a női nemre, akkor a fentieket ne vegyék magukra.
Utolsó kommentek